Prof. Dr. Abdulkadir BEDİRLİ Kimdir?

Abdulkadir Bedirli 1965 yılında Düzce’de doğdu. 1981 yılında Kabataş Erkek Lisesi'nden, 1988 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1992-1997 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlayarak Genel Cerrahi uzmanı oldu. 2005 yılında Gazi Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda Doçent olan Dr.Bedirli, 2010 yılında Profesör ünvanını aldı. 2008-2011 yılları arasında Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde Başhekim Yardımcısı ve ameliyathaneler koordinatörü olarak görev yaptı.

2010 yılında Gazi Üniversitesi Laparoskopik Cerrahi Merkezi'nin kurulmasında koordinatör olarak görev aldı ve 2011 yılında Merkez'in kurucu müdürü oldu. Bu sürede Fransa-Elancourt'daki programı tamamlayıp eğitmen sertifikası aldı.

Dr. Bedirli, 2011 yılında Strasbourg'da Robotik Cerrahi sertifikasyon programının tamamlayıp konsol cerrahı oldu. Ardından Gazi Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniği'ndeki ilk robotik cerrahi ameliyatını 2011 yılında gerçekleştirdi. Bu tarihten itibaren ağırlıklı olarak kolon-rektum kanserleri ve obezite nedeniyle 200 'ün üzerinde hastaya robotik cerrahiyi başarılı bir şekilde uygulamıştır.

2012 yılında Cerrahi Onkoloji Uzmanı ünvanını alan Dr. Bedirli'nin 52 yurtdışı yayını, 47 yurtiçi yayını, 78 adet uluslararası kongrelerde sunulmuş bildiri, 68 adet ulusal kongrelerde sunulmuş bildiri, 5 kitap bölümü ve bir kitap editörlüğü bulunmaktadır.

Dr. Bedirli evli ve iki çocuk babasıdır.

Sertifikalar

Prof. Dr. Abdülkadir BEDİRLİ'nin tüm sertifikalarına buradan ulaşabilirsiniz...

Devamını Oku

Eserler

Prof. Dr. Abdülkadir BEDİRLİ'nin tüm eserlerine buradan ulaşabilirsiniz...

Devamını Oku